Informacje
  Polecamy
  Kategorie
  Szukaj

  Wpisz szukany produkt


  Wyszukiwanie zaawansowane
  Ostatnio przeglądane
  Płatności obsługuje PayU

  Eukaliptus

  Eukaliptus jest jednym z najszybciej rosnących drzew. Jest również jednym z największych drzew na świecie. Eukaliptus potrafi osiągnąć wysokość ponad 80m. Jego korzenie tworzą ogromną sieć korzeni, co znalazło zastosowanie w osuszaniu terenów podmokłych. Mówi się, że drzewo eukaliptusowe jest naturalnym osuszaczem gleb. Drzewo eukaliptusowe znalazło zastosowanie w eliminowaniu bagien malarycznych w gorących, wilgotnych klimatach. Gwatemala jest jednym z krajów w Centralnej Ameryce, gdzie drzewa eukaliptusowe są obficie sadzone w celu zmniejszenia bagien malarycznych, a co za tym idzie zmniejszenia przypadków zachorowań na malarię.

  Drzewo eukaliptusowe pochodzi z rodziny mirtowatych. Jego liście posiadają wiele gruczołów, które wydzielają olejki eteryczne. Kora i liście eukaliptusa zawierają związki garbnikowe.

  Drzewo eukaliptusowe ma niebieskawo-bialą, obierającą się korę oraz zielone gałęzie. Młode pędy oraz liście drzewa eukaliptusowego pokryte są białym, woskowatym meszkiem. Młode liście drzewa eukaliptusowego są po przeciwnej stronie, sercowatego kształtu, niebieskawo-zielone oraz lepkie, kleiste. Natomiast "dorosłe" liście eukaliptusa występują naprzemian, są kształtu lancetowatego, zielone i gładkie. Kiedy zgnieciemy liść eukaliptusowy, poczujemy ostry, gryzący zapach.

  Eukaliptus ma duże znaczenie gospodarcze. Olejek eteryczny zawarty w liściach eukaliptusowych jest głównym składnikiem w produkcji maści stosowanych do nacierania ciała w czasie przeziębień, nieżytach górnych dróg oddechowych, astmie, zapaleniu oskrzeli. Niewielką ilością maści smarujemy delikatnie, ruchem okrężnym piersi oraz plecy. Czasami flanelową szmatkę możemy położyć na smarowane miejsca w celu zatrzymania ciepła przez dłuższy czas.

  Wszyscy znamy cukierki sporządzone na bazie olejku eukaliptusowego czy krople do inhalacji, które świetnie pomagają i przynoszą ulgę w czasie przeziębień. Eukaliptus to również drewno, charakteryzujące się twardością, które jest wykorzystywane w budownictwie.

  SUROWCE LECZNICZE

  Liście.

  ZASTOSOWANIE

  Infekcje
  Eukaliptus jest tradycyjnym środkiem leczniczym Aborygenów w czasie infekcji i gorączek. W czasach dzisiejszych eukaliptus jest stosowany na te właśnie dolegliwości na całym świecie.

  Antyseptyk
  Eukaliptus posiada właściwości antyseptyczne i dlatego jest bardzo pomocny w leczeniu przeziębień, gryp, bólów gardła.

  Środek wykrztuślny
  Eukaliptus jest silnym środkiem wykrztuślnym, stosownym w leczeniu infekcji płucnych, między innymi zapalenia oskrzeli oraz zapalenia płuc.

  Środek rozgrzewający
  Rozcieńczonym olejkiem eukaliptusowym smarujemy miejsca klatki piersiowej lub zatok w celu złagodzenia infekcji górnych dróg oddechowych. W tym samym celu napar z liści eukaliptusowych jest stosowany jako płukanka gardła.

  Środek łagodzący ból
  Rozcieńczonym olejkiem aromatycznym eukaliptusa można smarować bolące miejsca w celu złagodzenia reumatycznych bólów, zastałych mięśni, neuralgii. Olejek z eukaliptusa pomocny jest w leczeniu niektórych infekcji bakteryjnych skóry.

  Inne zastosowania medyczne
  Opryszczki, Napięciowe Bóle Głowy, Infekcje Wirusowe.

  WYSTĘPOWANIE I UPRAWA

  Eukaliptus pochodzi z Australii, obecnie jest uprawiany na plantacjach w klimatach tropikalnych i umiarkowanych kuli ziemskiej. Sadzenie drzew eukaliptusowych może powodować problem ekologiczny ponieważ eukaliptus pochłania olbrzymie ilości wody i dlatego może ograniczać wzrost rodzimych roślin. Jedynym benefitem może być osuszanie terenów bagnistych i tym sposobem redukowanie ryzyka malarii. Liście drzewa eukaliptusowego są zbierane w razie potrzeby i są suszone lub destylowane w celu uzyskania oleju eukaliptusowego.

  BADANIA NAUKOWE

  Olejek aromatyczny - Badania nad olejkiem eukaliptusowym prowadzone na szeroką skalę podczas ostatnich 50 lat dowiodły, że olejek ten posiada właściwości antyseptyczne oraz możliwości rozszerzania oskrzelików w płucach. Działanie eukaliptusowego olejku aromatycznego jako całości jest silniejsze niż jego głównego składnika, jakim jest cineole.

  SKŁADNIKI

  Olejek aromatyczny eukaliptusa zawiera około 70% eucalyptolu (1.8-cineole), jak również pinene, limonene, alfa-terpineol, linalul. Olejek eukaliptusowy jest podobny składem chemicznym do olejkow roślin z rodziny mirtowatych, ale ten jest bardziej tolerowany przez skórę.

  Żródło: http://pl.herbs2000.com

  Eukaliptus
  Filtrowanie produktów
  Niestety nie znaleziono produktu!

  1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
  2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
  3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz lub skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego.
  4. Jeżeli używałeś filtrów ogranicz ilość wybranych opcji.
  Nowości
  Koszyk
  ...jest pusty

  Szybki kontakt


  Impress-Pharma
  "Natura dla zdrowia i urody"
  Ul. Tylżycka 7, 01-656 Warszawa
  Pon - Pt : 10.00 - 18.00

  sklep@impress-pharma.pl
  tel. 694-574-031 lub 511-687-594

   

  Zaloguj się

  e-mail:

  Hasło:

  Cennik

  HTML   CSV

  Tu jesteśmy

  Polecamy wysokiej jakości produkty czeskie

  Produkty Dou-Life gorąco polecamy !!!
  Znalezione obrazy dla zapytania duo life
  Akceptuję
  Strona Impress-Pharma.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług  zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zgodnie z dyrektywą UE 2016/679 (RODO) ,wszelkie dane uzyskane od kupującego będą wykorzystane wyłącznie do celu realizacji zamówienia, a każdy klient ma prawo do ich wglądu,