Informacje
  Polecamy
  Kategorie
  Szukaj

  Wpisz szukany produkt


  Wyszukiwanie zaawansowane
  Ostatnio przeglądane
  Płatności obsługuje PayU

  Dziurawiec

  Dziurawiec zwyczajny jest wieloletnim, aromatycznym ziołem należącym do rodziny Hypericaceae. Zioło to produkuje żółto-złote kwiaty, które wydają się szczególnie obfite 24 czerwca. Dzień ten jest tradycyjnie obchodzony jako dzień urodzin Jana Chrzciciela. Dziurawiec zwyczajny jest również nazywany ziołem Św.Jana. Liście i kwiaty dziurawca zwyczajnego, które są używane w leczeniu, zbiera się również w tym czasie. Zioło to pochodzi z Europy; można go również znaleźć na obszarze Stanów Zjednoczonych.

  Dziurawiec zwyczajny był znany dla takich starożytnych autorytetów medycznych jak Dioscorides czy Hipokrates. Zioło to było opisywane i zalecane jako pomocny lek w starych zielnikach w średniowieczu. Dosyć niedawno, herbata sporządzona z tego zioła odzyskała nową reputację, szczególnie w Europie, jako skuteczny tonik uspokajający, pożyteczny w przypadkach nerwowości, depresji, przemęczenia. Ci, którzy używają tego zioła na codzień, cenią go sobie jako zioło o właściwościach moczopędnych oraz w leczeniu różnych dolegliwości, zaczynając od bezsenności, a kończąc na nieżycie żołądka.

  Olejowy wyciąg ze świeżych kwiatów dziurawca zwyczajnego nabiera czerwonego koloru po trzymaniu go na słońcu przez kilka tygodni. Ten tzw.czerwony olej jest stosowany wewnętrznie na te same dolegliwości, na które stosuje się herbatkę z tego zioła, ale jest również używany zewnętrznie na łagodzenie zapalenia i przyspieszanie gojenia się ran. Olej ten jest bardzo wysoce ceniony w leczeniu hemoroidów.

  Analiza chemiczna wyeksponowała wiele składników dziurawca zwyczajnego, między innymi około 1% olejku lotnego i około 10% kwasu taninowego.

  Zioło dziurawca zwyczajnego jest wspaniałym lekarstwem dla systemu nerwowego, relaksującym napięcie i niepokój, podnoszącym ducha. Zioło to jest uważane jako pomocne w czasie emocjonalnych problemów związanych z menopauzą. Uspokajająca właściwość dziurawca zwyczajnego przypisywana jest substancji zwanej hypericin, która obniża ciśnienie krwi, łamliwość włośniczek, wpływa korzystnie na macicę. Zioło dziurawca zwyczajnego może być używane na bolesne, obfite i nieregularne miesiączki, jak również jest pomocne w czasie napięcia przedmiesiączkowego. Dziurawiec zwyczajny posiada właściwości moczopędne, redukuje zatrzymywanie się płynów oraz przyspiesza eliminację toksyn w moczu. Zioło to znalazło zastosowanie u dzieci moczących się nocą. Jest również pożyteczne w leczeniu skazy moczanowej oraz zapalenia stawów.

  Zioło dziurawca zwyczajnego posiada również właściwości wykrztuślne, pomaga w oczyszczaniu klatki piersiowej z flegmy oraz przyspiesza wyzdrowienie z kaszlu i infekcji klatki piersiowej. Dziurawiec zwyczajny posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe, jest aktywny przeciw gruźlicy i grypie typu A. Bada sie działanie dziurawca zwyczajnego w leczeniu AIDS oraz raka. Dzięki swojej właściwości ściągającej oraz przeciwbakteryjnej dziurawiec zwyczajny jest pomocny w leczeniu takich chorób przewodu pokarmowego, jak zapalenia żołądka i jelit, rozwolnienia, czerwonki. Mówi się, że dziurawiec zwyczajny wylecza wrzody trawienne oraz niezyt żołądka. Użyty zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie dziurawiec zwyczajny jest cudownym lekarstwem na nerwobóle, jak i lekiem na wyczerpany system nerwowy. Dziurawiec zwyczajny może być używany w leczeniu nerwobólu (np. nerwoból nerwu trójdzielnego, rwy kulszowej), gośćca mięśniowo-ścięgnistego, bólów pleców, bólów głowy, półpaśćca, bólów reumatycznych. Olej z dziurawca zwyczajnego łagodzi i goi oparzenia, rany, owrzodzenia, wrzody. Zioło to łagodzi również zapalenia.

  SUROWCE LECZNICZE

  Kwitnące części, części nadziemne.

  ZASTOSOWANIE

  Dolegliwości nerwowe
  Dziurawiec zwyczajny jest jednym z najbardziej wartościowych ziół stosowanych na problemy z nerwami. Zielarze używali go długo jako tonik na niepokój, napięcia nerwowe, bezsenność, depresję szczególnie zwiazaną z menopauzą.

  Menopauza
  Zioło to jest szczególnie pomocne przy problemach z menopauzą, przynosi ulgę w zmianch hormonalnych oraz leczy obniżoną witalność.

  Właściwości wzmacniające
  Dziurawiec zwyczajny jest wartościowym środkiem wzmacniającym wątrobę oraz pęcherzyk żółciowy.

  Zaparzony olej
  Czerwony olej jest wspaniałym antyseptykiem. Zewnętrznie, jest używany na rany i oparzenia, łagodzi skurcze i nerwobóle. Wewnętrznie, olej może być stosowany na wrzody trawienne i zapalenia żołądkowe. Jego przeciwwirusowe, przeciwzapalne oraz gojące siły działają zarówno wewnątrz organizmu jak i poza nim, zewnętrznie.

  Inne zastosowania
  Ropień, Rak piersi, Depresja maniakalna.

  HOMEOPATIA:
  W homeopatii dziurawiec zwyczajny (hypericum) jest często przepisywany na obrażenia ciała. Jako posiadający łagodzące właściwości jest wspaniały na problemy nerwowe. Dla celów homeopatycznych cała roślina jest zbierana latem, gdy jej żółte kwiaty są w pełnym rozkwicie. Następnie zioło to jest ucierane na miazgę i moczone w alkoholowym roztworze zanim zostanie osłabione do żądanej mocy w procesie silnego rozcieńczenia.
  Dziurawiec zwyczajny jest używany w leczeniu przeszywających nerwobólów, uszkodzeń nerwów, np. po operacji lub wypadku. Hypericum jest najbardziej ważnym środkiem leczniczym jeśli chodzi o użycie go gdziekolwiek zaistniało obrażenie w części ciała z wysoką koncentracją zakończeń nerwowych, np.palców rąk oraz nóg, oczu, kręgosłupa, ust, łożysk paznokci, głowy. Hypericum jest efektywny na wsztrząśnienia z takimi objawami jak uczucie zimna w głowie, obrażenia oczu. Działa on na nerwy kręgowe, i jest stosowany na ostre bóle pleców, które przemieszczają się w góre lub dól kręgosłupa.
  Hypericum jest również wspaniałym środkiem pierwszej pomocy jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju rany kłute (od gwoździ, odłamków), jak również działa na ugryzienia czy zgniecione palce stóp, rąk.
  Inne zastosowania hypericum to astma, która pogarsza się w czasie mglistej pogody, bóle zębów, jak również dyskomfort po wizycie u stomatologa.
  Hypericum jest również używane na mdłości, niestrawności, kiedy osoba ma pokryty język z czystym jego koniuszkiem, rozwolnienia, krwawienia, bolesne hemoroidy, bóle nerwu odbytnicy, późną menstruację z bólami głowy. Jest pożyteczny w leczeniu depresji, senności, ospałości.

  WYSTĘPOWANIE I UPRAWA

  Pochodzący z Europy, obecnie dziurawiec zwyczajny można spotkać na całym świecie. Można go znaleźć na łąkach, brzegach rzek lub przy drogach. Dziurawiec zwyczajny preferuje słoneczne miejsca. Rośnie w słabszych gatunkowo glebach. Zioło to może być rozmnażane z nasion na wiosnę, jak również poprzez rozdzielenie korzeni na jesieni. Kwitnące wierzchołki dziurawca zwyczajnego są zbierane latem.

  BADANIA NAUKOWE

  Depresja
  W ostatnich naukowych badaniach przeprowadzonych w Austrii, 67% pacjentów z łagodną do średniej depresji otrzymywało wyciąg z tego zioła. Badania dowiodły, że stan pacjentów poprawił się. To potwierdza wcześniejsze badania, które pokazały, że zioło to jest pomocne w leczeniu depresji.

  Hypericin
  Czerwony kolor oleju z dziurawca zwyczajnego jest zawdzięczany składnikowi nazwanemu hypericin. Składnik ten posiada właściwości antidepresyjne, jak również silne właściwości przeciwwirusowe. W związku z jego wspomnianymi właściwościami bada się jego skuteczność w leczeniu HIV i AIDS.

  Całe zioło
  Naukowcy dowodzą, że całe zioło jest skuteczne przeciwko wielu infekcjom wirusowym.

  SKŁADNIKI

  Dziurawiec zwyczajny zawiera glikozydy, flawonoidy(między innymi rutin), olejki lotne, taniny, żywice.

  DAWKOWANIE

  Wielu ludzi używa 500mg dziennie wyciągu z dziurawca zwyczajnego, tabletki lub kapsułki (zawartość hypericin 0.2%). Większe dawki dziurawca zwyczajnego, tzn.900mg dziennie, mogą być używane w niektórych przypadkach. Dziurawiec zwyczajny powinien być używany po jedzeniu ewentualnie krótko przed nim. Ziołowe nalewki z dziurawca zwyczajnego są również dostępne. Często są brane w dawkach 1-2ml trzy razy dziennie.

  SKUTKI UBOCZNE I OSTRZEŻENIA

  Dziurawiec zwyczajny powoduje, że skóra staje się bardziej wrażliwa na światło. Osoby z jasną karnacją powinny unikać ostrego słońca i innych źródeł światła ultrafioletowego, np. łóżek do opalania. Jest również wskazane unikanie czerwonego wina, sera, drożdży, marynowanych śledzi. Dziurawiec zwyczajny nie powinien być używany w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

  JAK DZIAŁA W ORGANIŹMIE

  Przede wszystkim dziurawiec zwyczajny działa na system nerwowy. Hypericin w połączeniu z innymi składnikami działa jako antydepresant. Badania naukowe dowiodły, że dziurawiec zwyczajny może być używany w kombinacji z miłorzębem w celu zwiększenia efektywności antydepresyjnej. Jakkolwiek, jeśli chcesz łączyć te dwa zioła lub bierzesz przepisane antydepresanty, należy najpierw skonsultować się z lekarzem bądź zielarzem profesjonalistą. Dziurawiec zwyczajny jest również środkiem wzmacniającym dla całego układu nerwowego. Może być używany w czasie menopauzy, gdzie fizyczne zmiany są pogarszane przez psychiczne i emocjonalne osłabienie. Jeśli mówimy o układzie trawienia, zioło to jest dobrodziejstwem dla wątroby. Dzięki swoim właściwościom przeciwwirusowym ziele dziurawca zwyczajnego jest szczególnie pomocne w czasie gryp i przeziębień. Wzmacnia system odpornościowy. Zewnętrznie, olej z dziurawca zwyczajnego leczy rany i łagodzi bóle nerwów, szczególnie w przypadku półpaśćca i powtarzających się wysiłkowych obrażeń.

  UŻYCIE

  CZĘŚCI NADZIEMNE:
  NAPAR - Stosować na niepokoje, lęki, napięcia nerwowe, drażliwość lub emocjonalne "dołki", w szczególności związane z menopauzą lub zespołem napięcia przedmiesiączkowego.
  NALEWKA - Na moczenie nocne u dzieci, dawać 5-10 kropli na noc.
  Płukanka - Używać naparu do przemywania ran, siniaków, owrzodzeń skóry.
  KWITNĄCE CZĘŚCI:
  KREM - Stosować na zlokalizowane bóle nerwowe, takie jak rwa kulszowa, skurcze lub jako pomoc w łagodzeniu bólów związanych z obrzękiem piersi w czasie karmienia piersią. Krem z dziurawca zwyczajnego może być również stosowany jako antyseptyk i ściągający na zadrapania, owrzodzenia, wrzody.
  ZAPARZONY OLEJ - Używać na oparzenia, mięśnie, zapalenia stawów, między innymi na zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej (łokieć tenisisty), neuralgię, rwę kulszową. Dodaj kilka kropel oleju z lawendy na oparzenia lub olej z krwawnika pospolitego na zapalenia stawów.

  Żródło: http://pl.herbs2000.com

  Dziurawiec
  Filtrowanie produktów
  Niestety nie znaleziono produktu!

  1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
  2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
  3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz lub skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego.
  4. Jeżeli używałeś filtrów ogranicz ilość wybranych opcji.
  Nowości
  Koszyk
  ...jest pusty

  Szybki kontakt


  Impress-Pharma
  "Natura dla zdrowia i urody"
  Ul. Tylżycka 7, 01-656 Warszawa
  Pon - Pt : 10.00 - 18.00

  sklep@impress-pharma.pl
  tel. 694-574-031 lub 511-687-594

   

  Zaloguj się

  e-mail:

  Hasło:

  Cennik

  HTML   CSV

  Tu jesteśmy

  Polecamy wysokiej jakości produkty czeskie

  Produkty Dou-Life gorąco polecamy !!!
  Znalezione obrazy dla zapytania duo life
  Akceptuję
  Strona Impress-Pharma.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług  zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zgodnie z dyrektywą UE 2016/679 (RODO) ,wszelkie dane uzyskane od kupującego będą wykorzystane wyłącznie do celu realizacji zamówienia, a każdy klient ma prawo do ich wglądu,